Taneczna Majówka 2023

Zapraszamy na Taneczną Majówkę 2023 na Rynku Wielkim w Zamościu

Kiedy

Spotkanie z tańcem na zamojskim rynku rozpocznie się 1 maja o godz. 14.00. Nasza szkoła swoje prezentacje rozpocznie o godz. 17.30 a zakończy ok. godz. 20.15

Założenia

Taneczna Majówka adresowana jest absolutnie do wszystkich, do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i do seniorów.

Planujemy pokazać taniec od najprostszych kroków poprzez zaawansowane figury i choreografie, aż po mistrzowskie prezentacje na najwyższym światowym poziomie.

Chcemy też przeprowadzić mini warsztaty i pouczyć publiczność podstawowych kroków tanecznych kilku tańców, m.in. bachaty i salsy.

Przybliżymy wiele technik tanecznych, prezentując tańce towarzyskie – standardowe i latynoamerykańskie, współczesne, nowoczesne i użytkowe.

Poprowadzimy mini zajęcia z tańca współczesnego z elementami baletu i jazzu, pokażemy zumbę kids dla najmłodszych, ale też taniec nowoczesny w wykonaniu grupy młodzieżowej, salsę w wykonaniu pań z grupy lady latino, tańce turniejowe młodzieżowych par sportowych, salsę w wersji rueda de cassino dla dorosłych i użytkowego disco foxa. Zatańczą nasi dorośli uczniowie tango fińskie, proste nadające się na każdy bal.

O każdej pełnej godzinie (18.00, 19.00 i 20.00) zatańczy najbardziej utytułowana para lubelszczyzny, reprezentanci Polski na najważniejszych turniejach świata, prawdziwi ambasadorowie polskiego tańca: Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka, aktualni wice Mistrzowie Polski PTT par zawodowych. Para najwyższej klasy międzynarodowej, która w swoim dorobku posiada wiele medali Mistrzostw Polski PTT a także tytuł Finalistów Mistrzostw Świata.