Kursy Tańca dla nowożeńców

Przyszłym Młodym Parom proponujemy różne formy tanecznego przygotowania się do wesela.

Polecamy Kursy Tańca dla nowożeńców (więcej o nich poniżej), organizowane wiosną każdego roku a także Indywidualne Lekcje, na których przygotujemy choreografię Pierwszego Tańca do dowolnie wybranej przez Was muzyki.

Filmik przedstawia przykładową choreografię Pierwszego Tańca Młodej Pary, w oprawie z użyciem ciężkiego dymu przygotowaną i sfilmowaną w naszej sali. Tak, podobnie, albo zupełnie inaczej może wyglądać także Wasz Pierwszy taniec.

 

Zaletą lekcji indywidualnych jest to, że mogą odbywać się w odpowiednim dla Was terminie, że tempo nauki i rodzaj tańca można indywidualnie dostosować do Waszych oczekiwań i możliwości. Jest to jednak najdroższa forma nauki. Aktualnie pakiet 10 indywidualnych lekcji (najczęściej wybierany pakiet) to koszt 1200zł od pary.

Dlatego też polecamy również kursy tańca dla nowożeńców, na których można rozwinąć swoje taneczne umiejętności i wybrać (spośród kilku poznanych tańców) ten, który będziecie chcieli zaprezentować jako Pierwszy Taniec Młodej Pary i ewentualnie na kilku lekcjach indywidualnych jeszcze go „doszlifować”. Poza tym wesele to nie tylko Pierwszy Taniec i naszym zdaniem dobrze jest nauczyć chociaż podstaw kilku tańców niezbędnych na każdej tanecznej imprezie.

Program kursu

Kurs dla nowożeńców obejmuje tańce najbardziej przydatne, a wręcz niezbędne na weselu, aby dobrze zaprezentować się Waszym zaproszonym Gościom. Podczas kursu poznacie podstawy walca angielskiego, który najczęściej wybierany jest na pierwszy taniec Młodej Pary, walca wiedeńskiego uznawanego dzisiaj za króla eleganckich tańców, tańczonego na każdym prawdziwym balu. Nauczymy Was też disco foxa i/lub disco samby – to najbardziej praktyczne tańce niezbędne na każdej imprezie, zwane przez dorosłych tańcami imprezowo-weselnymi. Możliwe, że też quickstepa w wersji użytkowej, który doskonale nadaje się do wolniejszej muzyki. Program ten zrealizujemy przez cztery miesiące, spotykając się regularnie każdego tygodnia na zajęciach trwających 60 minut.

Rozpoczęcie kursu

Po zebraniu grupy minimum 8 par. Najczęściej kursy takie organizujemy wczesną wiosną, i rozpoczynamy je w lutym lub w marcu.

Cena kursu

130 zł od osoby za miesiąc (4 spotkania). O tym, przez ile miesięcy chcecie uczęszczać na taki kurs, decydujecie sami.
Kurs Tańca dla Nowożeńców polecamy szczególnie parom, które planują ślub i wesele w najbliższym sezonie, ale także tym, które nie mają jeszcze sprecyzowanych planów a chcą nauczyć się kilku tańców.  Jego celem jest przygotowanie Pary Młodej do tej najpiękniejszej uroczystości, a w dzisiejszych czasach już tylko nieliczne Młode Pary nie dbają o to, jak będzie wyglądał nie tylko ich pierwszy taniec, ale także cała taneczna weselna zabawa.

Zgłoszenia na kurs

Więcej informacji możecie uzyskać osobiście w recepcji Pensjonatu MYKA*** przy ul. Starowiejskiej 25a lub pod numerem telefonu +48 609 73 71 73  Można zgłosić się także mailem recepcja@myka.pl lub poprzez formularz on-line znajdujący się na naszej stronie (tutaj). Zapraszamy