Oferta dla dzieci

To specjalnie opracowany program zajęć tanecznych dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat, najczęściej z podziałem na 3 grupy wiekowe (4-5 lat, 6-8 lat, pow. 9 lat).

Miesięczny koszt udziału dziecka w jednego rodzaju zajęciach to 70-100 zł w Zamościu (poza Zamościem ceny wynoszą 60-70 zł w zależności od czasu trwania zajęć). Dopłata za kolejne zajęcia wynosi 50 zł za miesiąc. Oferta zajęć dla dzieci obejmuje różne techniki i style taneczne. Obecnie można u nas zapisać dzieci na zajęcia tańca towarzyskiego (od 6. roku życia, obejmujące naukę tańców dyskotekowych i towarzyskich: mixer rock, polka, cha-cha, jive, samba lub disco samba, walc angielski, walc wiedeński, quickstep), tańca nowoczesnego (od 8. roku życia, street dance/hip-hop), tańca współczesnego z elementami baletu i tańca jazzowego (od 4. roku życia), zumby kids (od 4. roku życia)-ogromnie obecnie popularnych na świecie zajęć obejmujących elementy wielu tańców nowoczesnych.
Dzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie. Dlatego też te naturalne reakcje warto rozwijać już od pierwszych lat życia.

Na zajęciach z dziećmi w wieku przedszkolnym staramy się w wesołej i przyjaznej atmosferze rozwijać ich talenty muzyczno-ruchowe, które być może w przyszłości zaowocują zainteresowaniami muzycznymi lub sportowymi..
Zabawowa forma aktywności tanecznej ma wiele zalet: sprzyja odprężeniu psychicznemu, zmniejsza napięcia i likwiduje źródła frustracji. Dzieci wyzbywają się kompleksów i otwierają na świat, łatwiej odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej. Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka, taniec ma też ogromny wpływ na ćwiczenie stóp dziecka, które prawidłowo ukształtowane nie będą negatywnie wpływały na postawę i kręgosłup nie tylko w wieku dziecięcym. Istotny jest korzystny wpływ tańca na pamięć dziecka, na doznania estetyczne: taniec rozwija improwizację ruchową i pobudza inwencję twórczą. Już w wieku przedszkolnym taniec kształtuje dodatnie cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, koncentracja, skupienie, zwiększa odporność na wysiłek i zmęczenie.
Nasi bardziej wytrwali uczniowie wyjeżdżają z nami na obozy, a także uczestniczą w turniejach i pokazach tańca.
Zajęcia dla dzieci to doskonały sposób, aby rozpocząć przygodę z tańcem.

Zajęcia prowadzimy od początku września do końca czerwca. Odbywają się one raz w tygodniu z każdej techniki tanecznej (raz tańce towarzyskie, raz hip-hop/street dance, balet, jazz i zumba kids) i trwają od 30 minut (dla dzieci 4-5 letnich) do 60 minut (dla dzieci powyżej 9 lat). Dzieci mogą zatem korzystać z zajęć jednego stylu lub uczęszczać na różne zajęcia. Uczniowie, którzy poznają wymaganą ilość figur, otrzymują medale (brązowy, srebrny i złoty). Pod koniec sezonu tanecznego dzieci prezentują się rodzicom na pokazie tańca i otrzymują swój pierwszy taneczny dyplom.
W kolejnym roku dzieci kontynuujące naukę przechodzą do grup zaawansowanych a następnym etapem tanecznego rozwoju może być taniec w grupie turniejowej.

Zgłoszenia na zajęcia

Więcej informacji możecie uzyskać osobiście w recepcji Pensjonatu MYKA*** przy ul. Starowiejskiej 25a lub pod numerem telefonu +48 609 73 71 73  Można zgłosić się także mailem recepcja@myka.pl lub poprzez formularz on-line znajdujący się na naszej stronie (tutaj). Zapraszamy