Osiągnięcia

mp_5Szkoła Tańca M. i J. Myka jest organizatorem corocznych turniejów tańca, cieszących się popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta jak i klubów tanecznych z terenu całego kraju. Są to klubowe turnieje tańca oraz ogólnopolskie turnieje tańca: „O Puchar Roztocza”, w których każdorazowo tańczy kilkuset uczestników. W 2000 roku szkoła była współorganizatorem Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych. Czterokrotnie organizowała też Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego oraz pierwszy w województwie turniej z cyklu GRAND PRIX POLSKI. W lutym 2010 r. szkoła była organizatorem MISTRZOSTW POLSKI PTT i FTS w tańcach standardowych. Unikalnym w skali kraju pomysłem, bardzo docenianym przez tancerzy i widzów, było organizowanie przez szkołę turniejów tematycznych, w których motyw przewodni miał odzwierciedlenie w scenografii, muzyce, pokazach a nawet… w strojach sędziów.

Były to na przykład turnieje: „W Afrykańskim Buszu”, „Dzień Magii, Duchów i Czarów” (na zdjęciu), czy „Na Dzikim Wschodzie”.

magia1

Ogólnopolski Turniej Tańca „Dzień Magii, Duchów i Czarów”

W ciągu 30 lat działalności szkoła była organizatorem ponad 50 turniejów tańca. Od początku jej istnienia uczniami szkoły było ponad sześć tysięcy mieszkańców Zamojszczyzny, z czego ponad 500 było tancerzami sportowymi. Pary te uczestniczyły w ponad 900 turniejach tańca, rozgrywanych na terenie całego kraju oraz na najbardziej prestiżowych turniejach zagranicznych: Blackpool Dance Festival-Anglia, International-London, UK Championships-Anglia, German Open Championships-Niemcy, Dutch Open Championships-Holandia, Rimini Open-Włochy, Brno Open-Czechy, Bratislava Open-Słowacja, Austrian Open-Austria, Wiedeń Open, Mistrzostwa Świata-Paryż, Dublin, a także na Litwie, Ukrainie, w Szwecji, Chinach, Hong Kongu.

mo_5

Paweł Kidybiński i Małgorzata Łopocka

Wychowankowie szkoły tańczyli w klubach tańca m. in. w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Lublinie. Podczas wspomnianych niemal ponad 900 turniejów tańca uczniowie szkoły ponad 2500 razy tańczyli w finałach turniejów, wytańczyli ponad 1000 medali, z czego ponad 400 złotych. W ich dorobku można doliczyć się także ponad 50 medali Mistrzostw Okręgu Lubelskiego.

Największe dotychczasowe, sportowe osiągnięcie naszych uczniów, to zdobycie przez Krzysztofa Mykę i Agnieszkę Ośródkę V miejsca na MISTRZOSTWACH ŚWIATA WDC AL w Irlandii w 2019r. oraz srebrnych medali i tytułów Wicemistrzów Polski PTT w tańcach standardowych par dorosłych w 2019, 2020 i 2021 r. Wcześniej trzykrotnie zdobywali brązowe medale na Mistrzostwach Polski PTT w latach 2016-2018 r.

Nie jest to sukces odosobniony. Nasi wychowankowie, Krzysztof Myka i Małgorzata Kowalska wytańczyli także srebrne medale i tytuły I Wicemistrzów Polski w tańcach standardowych na Mistrzostwach Polski 2011 r. w Elblągu. Kolejna nasza para, Paweł Kidybiński i Oliwia Tracz wytańczyli brązowe medale i tytuły II Wicemistrzów Polski na Mistrzostwach Polski PTT w 10 tańcach w 2018 r. Na Mistrzostwach Polski w 2010 r. nasza pierwsza para kategorii senior: Krzysztof i Małgorzata Linek zapewniła sobie awans do Finału Mistrzostw Polski w tańcach standardowych. W 2008 r. na Mistrzostwach Polski para: Krzysztof Myka – Katarzyna Oleszczuk – zajęła IV miejsce w tańcach standardowych (powtarzając sukces z roku 2006, kiedy to wytańczyła IV miejsce w kombinacji dziesięciu tańców i V miejsce w tańcach standardowych). W 2008 r. para ta uplasowała się na 2 miejscu w klasyfikacji Grand Prix Polski w tańcach standardowych.

logo_statuetka_1_kwadrat_1500Kolejne warte odnotowania sukcesy naszych wychowanków to zdobycie IV miejsca na Mistrzostwach Polski w 10 tańcach przez parę Krzysztof Myka i Małgorzata Rusiniak w 2011 r., wytańczenie Mistrzostwa Polski kl. A w 2012 r. przez Krzysztofa Mykę i Agnieszkę Ośródkę, także złoty medal tej pary na Mistrzostwach Polski Centralno- Wschodniej w 2016 r., a także srebrne i brązowe medale naszych kolejnych wychowanków Pawła Kidybińskiego i Małgorzaty Łopockiej w kategorii Juniorów II na tych samych Mistrzostwach PTT Polski Centralno-Wschodniej w 2016 r. Kolejni nasi wychowankowie Michał Repecki i Oliwia Tracz to także finaliści Mistrzostw Polski PTT w 2017 r. wśród par młodzieżowych w 10 tańcach oraz zdobywcy brązowych i srebrnych medali na Mistrzostwach PTT Regionów Polski Centralno – Wschodniej.

Najbardziej spektakularne zagraniczne sukcesy naszych tancerzy to medalowe miejsca na najbardziej prestiżowych turniejach świata (w Anglii, Francji, Holandii, Szwecji, Litwie, Hong Kongu, Irlandii) wytańczone przez parę Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka, w tym III miejsce na UK OPEN 2016 (Rising Stars) w Anglii i I miejsce na DUTCH OPEN 2015 (Rising Stars) w Holandii, 8. miejsce na Blackpool Dance Festival 2021, a także 13. i 15. miejsca na Mistrzostwach Świata w Paryżu w latach 2015 i 2016 oraz 10. miejsce na Mistrzostwach Świata w Paryżu w 2017 r. i 5 miejsce na Mistrzostwach Świata w Dublinie w 2019 r.

Mamy nadzieję, że to nie są ostatnie sukcesy naszych wychowanków, czego wszystkim uczniom serdecznie życzymy.

W 2016 roku Prezydent Miasta Zamość przyznał naszej szkole tytuł Ambasadora Kultury Zamościa.