Oferta dla dorosłych

Polecamy, taniec naprawdę może być przyjemnością a nauczyć się dobrze tańczyć można w każdym wieku i nigdy nie jest na to zbyt późno:-)

Obecnie proponujemy trzy rodzaje kursów dla dorosłych.

1. Kurs Tańca Towarzyskiego w wersji użytkowej (Nr 1 w naszej ofercie). Użytkowa wersja tańca pozwala wykorzystać go na weselu, na zabawie, balu, itp. Na tym kursie poznają Państwo pełny zakres tańców przydatnych na każdej tanecznej imprezie, rozpoczynając naukę od najprostszych kroków. Na początek program obejmuje podstawowe kroki i figury w około 7-8 tańcach (w disco foxie, walcu angielskim i wiedeńskim, w tangu, salsie, cha-chy, rumbie, jive) tak, aby mogli Państwo chociaż trochę poszerzyć zakres swoich tanecznych umiejętności. Bardziej wytrwałym zaproponujemy kolejne tańce i figury. Po trzech miesiącach nauki poznacie Państwo ok. 30 figur a po sześciu ok. 50 figur tanecznych.

Nowością w naszej ofercie są kursy tylko jednego tańca.

2. Kurs Disco Foxa, który jest najbardziej użytkowym tańcem, niezbędnym na każdej imprezie (weselu, balu, zabawie, studniówce, itp.). Polecamy go szczególnie tym, którzy chcą bardzo szybko nauczyć się chociaż podstaw tańca, żeby nie wstydzić się braku tanecznych umiejętności.

3. Kurs Salsy, bardzo popularnej i bardzo lubianej przez dorosłych, którą można bardzo dobrze bawić się zarówno w parze, jak i w grupie wielu par, tańcząc salsę w wersji „Rueda de Cassino”. Bardzo dużo muzyki rozrywkowej posiada rytm salsy i dlatego tańczyć można ją nie tylko w salsotece, ale także na każdej tanecznej imprezie. Chociaż jest to kurs jednego tańca, uczymy na nim dwóch rodzajów salsy (kubańskiej w wersji rueda de cassino oraz liniowej).

4. Kurs Bachaty to nowość w naszej ofercie od sezonu 2022/23.

Bachata to taniec pochodzący z Republiki Dominikany. Towarzyszy mu muzyka romantyczna i rytmiczna, która jest rozpoznawalna dzięki charakterystycznym partiom granym na gitarze. Bachata obecnie podbija cały region karaibski, jest znana również w Hiszpanii dzięki dominikańskim emigrantom, którzy tańczą ją w barach oprócz merengue, coraz częściej tańczona jest także w wielu innych krajach europejskich, w tym także w Polsce.

Na naszych kursach tańczymy w parach, można jednak zapisać się także bez partnera/partnerki. O czasie trwania nauki decydujecie Państwo sami, wnosząc opłaty za kolejny miesiąc zajęć.

Zajęcia w ramach kursu dla dorosłych, na których prezentowane są nowe kroki i figury, odbywają się raz w tygodniu. Pierwszy kurs kosztuje 150zł od osoby za miesiąc (cztery spotkania), osoby uczęszczające na dwa kursy płacą 250zł za miesiąc i dla nich każdy dodatkowy kurs (lub na przykład zajęcia zumby) jest nieodpłatny.

Tempo nauki dostosowane jest do możliwości grupy, a naukę rozpoczynamy od bardzo łatwych, podstawowych kroków, możliwych do nauczenia się przez wszystkich naszych kursantów. Osoby, które zapragną kontynuować naukę w kolejnych latach mają takie możliwości w grupach zaawansowanych oraz w grupie turniejowej.

Dużą popularnością wśród naszych dorosłych uczniów, cieszą się także wieczorki taneczne, organizowane dla naszych kursantów i zaawansowanych tancerzy kilka razy w roku, na których bawimy się muzyką taneczną i rozrywkową, mogąc wykorzystać wszystkie poznane kroki i figury taneczne.

Zgłoszenia na kurs

Więcej informacji możecie uzyskać osobiście w recepcji Pensjonatu MYKA*** przy ul. Starowiejskiej 25a lub pod numerem telefonu +48 609 73 71 73  Można zgłosić się także mailem recepcja@myka.pl lub poprzez formularz on-line znajdujący się na naszej stronie (tutaj). Zapraszamy