Mamy v-ce Mistrzostwo Polski !!!

Nasi uczniowie
Krzysztof Myka i Małgorzata Kowalska v-ce Mistrzami Polski.
 

Na Mistrzostwach Polski w stylu tańców standardowych, które odbyły się w Elblągu 13 lutego 2011, Małgorzata i Krzysztof  znaleźli się w ścisłym gronie 6 najlepszych, finałowych par Polski w kategorii par młodzieżowych ostatecznie plasując się na drugim miejscu i uzyskując tytuły pierwszych wicemistrzów Polski PTT i FTS w stylu tańców standardowych.

W Mistrzostwach Polski w tej kategorii rywalizowały 53 pary, reprezentujące kilkadziesiąt klubów i szkół tańca z terenu całego kraju. Najsilniej reprezentowana była oczywiście Warszawa (18 par). Województwo lubelskie reprezentowało 6 par (pięć z Lublina i jedna z Zamościa). Mistrzowskie zmagania rozpoczęły się o godz. 13.30 pierwszą rundą eliminacyjną (1/16 finału).  Małgorzata i Krzysztof tańcząc znakomicie zapewniali sobie awans do kolejnych rund, których ostatecznie zatańczyli aż 5. W finale rywalizowali z czterema parami z Warszawy i jedną z Elbląga. Ostatecznie oceniani przez grono aż 13 sędziów, wytańczyli srebrne medale. Zostali też nominowani przez Polskie Towarzystwo Taneczne do reprezentowania Polski na tegorocznych  Mistrzostwach Świata, które odbędą się 18 grudnia 2011 r. w Rydze (Łotwa).

 

Gratulujemy parze tego wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów na polskich i zagranicznych parkietach. Wiele osób przyczyniło się do tego wspaniałego sukcesu, pierwszego w historii zamojskiego tańca, ale dwóm chcemy szczególnie podziękować: Wiktorowi Kiszka i Małgorzacie Garlickiej-wielokrotnym Mistrzom Polski w tańcach standardowych.