Taneczna Majówka 2023

Taneczna Majówka 2023 na Rynku Wielkim w Zamościu

Taneczna Majówka

Podczas tego spotkania z tańcem pokazaliśmy szerokie spektrum tego co dzieje się w naszej szkole, od najprostszych kroków poprzez zaawansowane figury i choreografie, aż po mistrzowskie prezentacje na najwyższym światowym poziomie.

Przybliżyliśmy wiele technik tanecznych, prezentując tańce towarzyskie – standardowe i latynoamerykańskie, współczesne, nowoczesne i użytkowe.

Pokazaliśmy zumbę kids dla najmłodszych, ale też taniec nowoczesny w wykonaniu grupy młodzieżowej, salsę w wykonaniu pań z grupy lady latino, tańce turniejowe młodzieżowych par sportowych, salsę w wersji rueda de cassino dla dorosłych i użytkowego disco foxa. Zatańczą nasi dorośli uczniowie tango fińskie, proste nadające się na każdy bal.

Zatańczyła także najbardziej utytułowana para lubelszczyzny, reprezentanci Polski na najważniejszych turniejach świata, prawdziwi ambasadorowie polskiego tańca: Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka, aktualni wice Mistrzowie Polski PTT par zawodowych. Para najwyższej klasy międzynarodowej, która w swoim dorobku posiada wiele medali Mistrzostw Polski PTT a także tytuł Finalistów Mistrzostw Świata.