Osiągnięcia

mp_5Szkoła Tańca M. i J. Myka jest organizatorem corocznych turniejów tańca, cieszących się popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta jak i klubów tanecznych z terenu całego kraju. Są to klubowe turnieje tańca, odbywające się tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego (ale także w innych miesiącach) oraz ogólnopolskie turnieje tańca: „O Puchar Roztocza”, w których każdorazowo tańczy kilkuset uczestników. W 2000 roku szkoła była współorganizatorem Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych. Czterokrotnie organizowała też Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego. W lutym 2010 r. szkoła była organizatorem MISTRZOSTW POLSKI w tańcach standardowych. Ostatnim, przed Mistrzostwami Polski, organizowanym przez szkołę Turniejem Ogólnopolskim, było GRAND PRIX POLSKI rozegrane w województwie lubelskim po raz pierwszy.  Unikalnym w skali kraju pomysłem i bardzo docenianym przez tancerzy i widzów, było organizowanie przez szkołę turniejów tematycznych, w których motyw przewodni miał odzwierciedlenie w scenografii, muzyce, pokazach a nawet… w strojach sędziów. Były to na przykład turnieje:

  • W Afrykańskim Buszu
  • Dzień Magii, Duchów i Czarów (na zdjęciu)
  • Na Dzikim Wschodzie

    magia1

    Ogólnopolski Turniej Tańca „Dzień Magii, Duchów i Czarów”

W ciągu 25 lat działalności szkoła była organizatorem niemal 50 turniejów tańca. Od początku jej istnienia uczniami szkoły było ponad pięć tysięcy mieszkańców Zamojszczyzny, z czego ponad 500 było tancerzami sportowymi. Pary te uczestniczyły w blisko 700 turniejach tańca, rozgrywanych na terenie całego kraju oraz na najbardziej prestiżowych turniejach zagranicznych: Blackpool Dance Festival-Anglia, International-London, UK Championships-Anglia, German Open Championships-Niemcy, Dutch Open Championships-Holandia, Rimini Open-Włochy, Brno Open-Czechy, Bratislava Open-Słowacja, Austrian Open-Austria, Wiedeń Open, Mistrzostwa Świata-Paryż, także na Litwie, w Szwecji.

mo_5

Paweł Kidybiński i Małgorzata Łopocka

Wychowankowie szkoły tańczyli w klubach tańca m. in. w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Lublinie. Podczas wspomnianych niemal 700 turniejów tańca uczniowie szkoły ponad 750 razy stawali na podium, a ponad 250 razy na najwyższym miejscu. W ich dorobku można doliczyć się także ponad 45-tu medali Mistrzostw Okręgu Lubelskiego.

Największe dotychczasowe, sportowe osiągnięcie naszych uczniów, to zdobycie przez Krzysztofa Mykę i Agnieszkę Ośródkę brązowych medali i tytułów II Wicemistrzów Polski PTT w tańcach standardowych par dorosłych w 2016 r.  Nie jest to sukces odosobniony. Nasi wychowankowie, Krzysztof Myka i Małgorzata Kowalska wytańczyli także srebrne medale i tytuły I Wicemistrzów Polski w tańcach standardowych na Mistrzostwach Polski 2011 r. w Elblągu. Na Mistrzostwach Polski w 2010r. nasza pierwsza para kategorii senior: Krzysztof i Małgorzata Linek zapewniła sobie awans do Finału Mistrzostw Polski w tańcach standardowych. W 2008 r. para: Krzysztof Myka – Katarzyna Oleszczuk – zajęła IV miejsce w tańcach standardowych (powtarzając sukces z roku 2006, kiedy to wytańczyła IV miejsce w kombinacji dziesięciu tańców i V miejsce w tańcach standardowych). W 2008 r. para ta uplasowała się na 2 miejscu w klasyfikacji Grand Prix Polski w tańcach standardowych.

logo_statuetka_1_kwadrat_1500Kolejny warty odnotowania sukces naszych wychowanków to zdobycie Mistrzostwa Polski kl. A w 2012 r. przez Krzysztofa Mykę i Agnieszkę Ośródkę, a także srebrne i brązowe medale naszych kolejnych wychowanków Pawła Kidybińskiego i Małgorzaty Łopockiej w kategorii Juniorów II na Mistrzostwach Polski Centralno- Wschodniej w 2016 r.

Obecnie nasi reprezentanci: Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka to aktualni medaliści Mistrzostw Polski PTT par dorosłych w tańcach standardowych. Mamy nadzieję, że to nie są ostatnie sukcesy naszych wychowanków, czego wszystkim uczniom serdecznie życzymy.

W 2016 roku Prezydent Miasta Zamość przyznał naszej szkole tytuł Ambasadora Kultury Zamościa.