Kursy Tańca dla nowożeńców

Przyszłym Młodym Parom proponujemy różne formy tanecznego przygotowania się do wesela.

Polecamy kursy tańca dla nowożeńców (więcej o nich poniżej) organizowane wiosną każdego roku a także indywidualne lekcje, na których przygotujemy choreografię do dowolnie wybranej przez Was muzyki.

Filmik przedstawia przykładową choreografię Pierwszego Tańca Młodej Pary, w oprawie z użyciem ciężkiego dymu przygotowaną i sfilmowaną w naszej sali. Tak, podobnie, albo zupełnie inaczej może wyglądać także Wasz Pierwszy taniec.

 

Zaletą lekcji indywidualnych jest to, że mogą odbywać się w odpowiednim dla Was terminie, że tempo nauki i rodzaj tańca można indywidualnie dostosować do Waszych oczekiwań i możliwości. Jest to jednak najdroższa forma nauki.

Dlatego też polecamy również kursy tańca dla nowożeńców, na których można rozwinąć swoje taneczne umiejętności i wybrać (spośród kilku poznanych tańców) ten, który będziecie chcieli zaprezentować jako Pierwszy Taniec Młodej Pary i ewentualnie na kilku lekcjach indywidualnych jeszcze go „doszlifować”. Poza tym wesele to nie tylko Pierwszy Taniec i naszym zdaniem dobrze jest nauczyć chociaż podstaw kilku tańców niezbędnych na każdej tanecznej imprezie.

Program kursu dla nowożeńców obejmuje tańce najbardziej przydatne, a wręcz niezbędne na weselu (użytkowy disco fox/disco samba, walc angielski i wiedeński oraz tango) i zrealizujemy go przez cztery miesiące, spotykając się regularnie każdego tygodnia na zajęciach trwających 60 minut.

Rozpoczęcie kursu – po zebraniu grupy minimum 8 par (planowany termin koniec lutego 2019).
Cena tego kursu to 90 zł od osoby za miesiąc (4 spotkania). O tym, przez ile miesięcy chcecie Państwo uczęszczać na taki kurs, decydujecie sami. Jeżeli jednak zdecydujecie się na cały kurs i dokonacie jednorazowej opłaty za cały kurs, zaoszczędzicie 25% i zapłacicie od osoby tylko 270 zł (od pary tylko 540 zł zamiast 720 zł).
Kurs Tańca dla Nowożeńców polecamy szczególnie parom, które planują ślub i wesele w 2019 roku, ale także tym, które nie mają jeszcze sprecyzowanych planów a chcą nauczyć się kilku tańców.
Jego celem jest przygotowanie Pary Młodej do tej najpiękniejszej uroczystości, a w dzisiejszych czasach już tylko nieliczne Młode Pary nie dbają o to, jak będzie wyglądał nie tylko ich pierwszy taniec, ale także cała taneczna weselna zabawa.
Podczas kursu poznacie podstawy 4-5 tańców, które są niezbędne, aby dobrze zaprezentować się Waszym zaproszonym Gościom.
Pouczymy Was walca angielskiego, który najczęściej wybierany jest na pierwszy taniec Młodej Pary, walca wiedeńskiego uznawanego dzisiaj za króla eleganckich tańców, tańczonego na każdym prawdziwym balu, disco foxa i/lub disco samby – to najbardziej praktyczne tańce niezbędne na każdej imprezie, zwane przez dorosłych tańcami imprezowo-weselnymi, może quickstepa w wersji użytkowej, który doskonale nadaje się do wolniejszej muzyki i jeszcze tanga, którego podstawy „wypada” znać.

Zgłoszenia na kurs oraz więcej informacji możecie uzyskać osobiście w recepcji Pensjonatu MYKA*** przy ul. Starowiejskiej 25a lub pod numerem telefonu 609 73 71 73. Zapraszamy