Kursy Tańca dla nowożeńców

Przyszłym Młodym Parom proponujemy różne formy tanecznego przygotowania się do wesela.

Polecamy kursy tańca dla nowożeńców (więcej o nich poniżej) organizowane wiosną każdego roku a także indywidualne lekcje, na których przygotujemy choreografię do dowolnie wybranej przez Was muzyki.

Filmik przedstawia przykładową choreografię Pierwszego Tańca Młodej Pary, w oprawie z użyciem ciężkiego dymu przygotowaną i sfilmowaną w naszej sali. Tak lub podobnie może wyglądać także Wasz taniec.

 

Zaletą lekcji indywidualnych jest to, że mogą odbywać się w odpowiednim dla Was terminie, że tempo nauki i rodzaj tańca można indywidualnie dostosować do Waszych oczekiwań i możliwości. Jest to jednak najdroższa forma nauki.

Dlatego też polecamy również kursy tańca dla nowożeńców, na których można rozwinąć swoje taneczne umiejętności i wybrać (spośród kilku poznanych), ten taniec, który będziecie chcieli zaprezentować jako Pierwszy Taniec Młodej Pary i ewentualnie na kilku lekcjach indywidualnych jeszcze go „doszlifować”. Poza tym wesele to nie tylko Pierwszy Taniec i naszym zdaniem dobrze jest nauczyć chociaż podstaw kilku tańców niezbędnych na każdej tanecznej imprezie.

Proponujemy w tym roku dwa rodzaje takich kursów.

1.”INTENSYWNY KURS TAŃCA DLA NOWOŻEŃCÓW” (6 lekcji po 60 minut kursu w jeden weekend) .

2. „KURS TAŃCA DLA NOWOŻEŃCÓW” (zajęcia raz w tygodniu po 60 minut). Poniżej zamieszczamy najistotniejsze informacje dotyczące obu kursów.

1. „INTENSYWNY KURS TAŃCA DLA NOWOŻEŃCÓW
Ten kurs prowadzony będzie tylko przez jeden weekend (chyba, że jego uczestnicy w wystarczającej ilości zdecydują się na jego kontynuację w kolejny weekend). Zajęcia tego kursu prowadzone będą w wymiarze 6 godzin (3 godziny w sobotę i 3 w niedzielę) według następującego planu:
11.30-12.30 kurs
12.30-13.00 przerwa kawowa
13.00-14.00 kurs
14.00-15.00 przerwa obiadowa (możliwość zamówienia obiadu na miejscu)
15.00-16.00 kurs

Cena tego kursu to 150zł od osoby. Dla osób spoza Zamościa istnieje możliwość zarezerwowania noclegu wraz ze śniadaniem w cenie 80zł od osoby.
Tylko dla uczestników tego kursu proponujemy pakiet 5 lekcji indywidualnych, na których możecie przygotować choreografię pierwszego tańca Młodej Pary w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 70 zł za lekcję (cena regularna to 100 zł za lekcję).
Najbliższa edycja tego kursu odbędzie się po zebraniu się grupy min. 8-10 par (termin zostanie potwierdzony po utworzeniu grupy) Zgłoszenia trwają. Polecamy

2. „KURS TAŃCA DLA NOWOŻEŃCÓW

Program kursu jest podobny do kursu intensywnego, ale zrealizujemy go przez kilka miesięcy spotykając się regularnie każdego tygodnia na spotkaniach trwających 60 minut.

Rozpoczęcie kursu – po zebraniu grupy minimum 8 par (planowany termin 7 marca 2017 o godz. 18.00).
Cena tego kursu to 80zł od osoby za miesiąc (4 spotkania). O tym, przez ile miesięcy chcecie Państwo uczęszczać na taki kurs, decydujecie sami.
Kurs Tańca dla Nowożeńców polecamy szczególnie parom, które planują ślub i wesele w 2017 roku, ale także tym, które nie mają jeszcze sprecyzowanych planów a chcą nauczyć się kilku tańców.
Jego celem jest przygotowanie Was do tej najpiękniejszej uroczystości, a w dzisiejszych czasach już tylko nieliczne Młode Pary nie dbają o to, jak będzie wyglądał nie tylko ich pierwszy taniec, ale także cała taneczna weselna zabawa.
Podczas kursu poznacie podstawy 4-5 tańców, które są niezbędne, aby dobrze zaprezentować się Waszym zaproszonym Gościom.
Pouczymy Was walca angielskiego, który najczęściej wybierany jest na pierwszy taniec Młodej Pary, walca wiedeńskiego uznawanego dzisiaj za króla eleganckich tańców, tańczonego na każdym prawdziwym balu, disco foxa i/lub disco samby – to najbardziej praktyczne tańce niezbędne na każdej imprezie, zwane przez dorosłych tańcami imprezowo-weselnymi, może quickstepa w wersji użytkowej, który doskonale nadaje się do wolniejszej muzyki i jeszcze tanga, którego podstawy „wypada” znać.

Zgłoszenia na oba kursy oraz więcej informacji możecie uzyskać osobiście w recepcji Pensjonatu MYKA*** przy ul. Starowiejskiej 25a lub pod numerem telefonu 609 73 71 73. Zapraszamy