Zamojska Gala Taneczna

Zamojska Gala Taneczna Szkoły Tańca MYKA staje się cyklicznym wydarzeniem organizowanym w kwietniu w Zamościu.

W 2019 roku Zamojska Gala Taneczna odbyła się 13 kwietnia z udziałem niemal 300 uczestników. Zgromadziła też setki osób na widowni.  Organizowana jest w kwietniu z dwóch powodów. 1 kwietnia to rocznica (w tym roku już 27.) powstania Szkoły Tańca MYKA. Również w kwietniu (dokładnie 29.) obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tańca. Uznaliśmy zatem, że kwiecień będzie najlepszym miesiącem, żeby pokazać szeroki wachlarz tanecznych dokonań uczniów szkoły.

Uczestnicy Gali

Z założenia Zamojska Gala Taneczna ma być prezentacją grup zaawansowanych i sportowych, które rozwijają swoje taneczne umiejętności w Szkole Tańca MYKA.

W tym roku ze względu na bardzo duże zainteresowanie Galą, przekraczające możliwości lokalowe Szkoły (ponad 800 widzów i uczestników), została ona podzielona na dwie części. W pierwszej prezentowały się głównie grupy dziecięce, w drugiej grupy dla dorosłych. Podczas obu części wystąpiło w pokazach kilkanaście różnych grup, prezentując dziesiątki tańców z różnych technik tanecznych. Dzieci od 5. roku zaprezentowały się w układach tańca klasycznego i zumby kids. Starsze dzieci i młodzież oglądaliśmy także w tańcach towarzyskich (standardowych i latynoamerykańskich), street dance oraz w tańcu jazzowym. Dorośli tańczyli disco foxa, salsę parami w wersji reuda de cassino, tańce towarzyskie. Panie uczęszczające na zajęcia Lady Latino zaprezentowały m.in. bachatę, charlestona oraz salsę liniową. Nie mogło także zabraknąć energetycznych układów zumby fitness. Niespodzianką nie tylko dla publiczności, ale i samych tancerzy był unikalny walc wiedeński. Został zatańczony przez pary „mieszane”, w których nasi dorośli uczniowie tańczyli w parach z dziećmi.

Niewątpliwą ucztą dla oka były także pokazy naszych najbardziej utytułowanych par, medalistów Mistrzostw Polski PTT i reprezentantów Polski na Mistrzostwach Świata.

Pragniemy dodać, że Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka oraz Paweł Kidybiński z Oliwią Tracz to jedyni aktualni medaliści Mistrzostw Polski PTT  z całego województwa lubelskiego a my jesteśmy bardzo z nich dumni.

Dziękujemy

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Gali za piękny taniec i wspaniałą zabawę. Gratulujemy umiejętności tanecznych, życzymy zadowolenia i satysfakcji z siebie. Publiczności dziękujemy za gorący doping a wszystkim za fantastyczną atmosferę. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną Galę za rok, a znacznie wcześniej na inne organizowane przez nas wydarzenia, turnieje i imprezy.

Dziękujemy też fotografom naszej Gali Małgosi Cuper i Krzysztofowi Roczniakowi, którzy upamiętnili te chwile na pięknych fotkach. Tutaj mała próbka a więcej znajdziecie je w naszej galerii zdjęć w zakładce turnieje tańca. Poniżej też filmik autorstwa Krzysztofa M.