INTERNATIONAL CHAMPIONSHIPS w Londynie

To jeden z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie, na którym każdy tancerz na pewno chciałby zatańczyć. Organizacyjnie turniej podzielony jest na dwie części.
Rundy eliminacyjne odbywają się w niewielkim Brentwood, mieście w regionie londyńskim liczącym niespełna 50 tys. mieszkańców, a dopiero awans do 1/8 finału, daje parom możliwość zaprezentowania się Wielkiej Gali turnieju, która odbywa się w centrum Londynu w słynnej Sali koncertowej Royal Albert Hall.

Od samego otwarcia Sali przez królową Wiktorię w 1871 r. The Royal Albert Hall była miejscem najważniejszych wydarzeń kulturalnych, koncertów, konferencji, balów itp. Tu m.in. odbył się 13. finał Eurowizji, wiele finałów konkursu Miss World i olbrzymia ilość wspaniałych koncertów.

Sala mieszcząca 8 tys. widzów, tworzy unikalną oprawę turnieju INTERNATIONAL CHAMIONSHIPS, którego Gala 13 października 2016 r. odbyła się po raz 64.

royal_albert_hall_236Po raz pierwszy jedno z tanecznych marzeń Agnieszki i Krzysztofa, spełniło się rok temu – zatańczyli w Royal Albert Hall. Taką możliwość ma tylko najlepsze 48 par tego turnieju, w każdej z czterech prezentujących się tam kategorii (amatorzy w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz zawodowcy w obu stylach), a uczestniczy w nim imponująca ilość najlepszych par z całego świata. W tym roku wśród setek par (na listach startowych było w 4. wspomnianych kategoriach ponad 650 par), awans do 1/8 finału zapewniło sobie 8 polskich par standardowych  (po 4 w amatorach i zawodowcach) i 5 latynoamerykańskich (3 w amatorach i 2 w zawodowcach). Wśród nich byli reprezentanci naszej szkoły i Zamościa – Agnieszka Ośródka i Krzysztof Myka.  Rok temu Agnieszka z Krzysztofem zakończyli turniej na zaskakująco dla nas wysokim 25 miejscu, a w tym roku znacznie poprawili jeszcze ten wynik, zajmując ostatecznie 16 miejsce !!! Jesteśmy z nich bardzo dumni:-)