Nauka tańca dla nowożeńców

 

Ten materiał został nakręcony w Pensjonacie MYKA***, a prezentuje kilka połączeń przykładowej choreografii Pierwszego Tańca Młodej Pary. Instruktorzy Szkoły Tańca MYKA: Krzysztof i Katarzyna, zaprezentowali figury, które można zatańczyć do melodii walca, ale choreografia Pierwszego Tańca może być zupełnie inna. Ten film prezentuje także możliwości wykorzystania ciężkiego dymu.
Parom, które planują wesele i nie chcą tylko "pląsać" na parkiecie polecamy kilka możliwości przygotowania się do wesela. Mogą to być kursy tańca dla narzeczonych (najczęściej od marca do czerwca), weekendowe kursy dla narzeczonych (intensywne kursy obejmujące w jeden weekend program 6-8 tygodni zwykłego kursu, ale z takiego kursu można skorzystać przez kilka weekendów), kursy tańca dla dorosłych lub też indywidualne lekcje tańca, na których możemy nau

 

czyć Was tańca, ale przede wszystkim przygotować choreografię Pierwszego tańca Młodej Pary.

 

Choreografie dla nowożeńców

Jeżeli wybraliście sobie muzykę, do której chcecie zatańczyć Wasz pierwszy weselny taniec, przyjdźcie do nas, a my ułożymy Wam choreografię i nauczymy Was niezbędnych kroków. Pamiętajcie jednak, że jeżeli chcecie nauczyć się jakiejś choreografii (może wzbogaconej o pozy taneczne), na pewno nie wystarczą na to 1 czy 2 godziny. Chyba, że potraficie tańczyć na przykład walca a od nas oczekujecie ostatnich "szlifów".

Jeżeli natomiast nie możecie się zdecydować na konkretny utwór lub też nie wiecie jaki taniec chcecie zatańczyć to też żaden kłopot, wystarczy przyjść do nas a my postaramy się służyć Wam radą i oczywiście pomocą w nauce. Obecnie najczęściej wybieranym tańcem przez Młode Pary jest walc angielski, ale oczywiście nie musicie iść za głosem większości. Chociaż należy przyznać, że jest on bardzo eleganckim tańcem, a ponadto ze względu na wolne tempo dość łatwym do zatańczenia.

Jeżeli poza pierwszym tańcem chcecie nauczyć się jeszcze kilku innych, by zabłysnąć na swoim weselu, także służymy Wam pomocą. Jednak w tym przypadku polecamy raczej kurs tańca dla narzeczonych, lub tradycyjny kurs tańca dla dorosłych, który później można ewentualnie "wspomóc" kilkoma lekcjami. Tak będzie dla Was lepiej i taniej, ponieważ zawsze nauka w grupie jest bardziej mobilizująca i mniej kosztowna. Pamiętajcie jednak, żeby nie zwlekać do ostatniej chwili. Jeżeli myślicie o kursie dobrze jest zaplanować go nawet ponad pół roku wcześniej, jeżeli myślicie tylko o lekcjach i pierwszym tańcu, wystarczy kilka tygodni. Niektóre pary potrafią zgłosić się do nas w ostatnim tygodniu przed weselem i jeszcze skorzystać z naszej pomocy, ale zdecydowanie to odradzamy.