29 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Tańca

Dzień Tańca został ustanowiony przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO).
Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiono dla zwrócenia uwagi na uniwersalizm sztuki tańca i jej zdolności przekraczania politycznych, kulturowych i etnicznych barier oraz ze względu na to, że ludzie łączą się w pokoju i przyjaźni dzięki i poprzez taniec.

Na święto tańca ITI zwraca się każdego roku do wybitnego artysty o tekst świątecznego przesłania.Co roku znana osobistość związana z tańcem ogłasza swoje przesłanie dla świata. Autorem przesłania na rok 2007 została wybrana SASHA WALTZ.

Przesłanie dla świata na rok 2007:

Ludzie tańczą na urodzinach, ślubach, na ulicach, w salonach, na scenach i za kulisami. Aby przekazać radość, smutek, niczym rytuał i skrajne doświadczenie.

Taniec jest uniwersalnym językiem: posłańcem dla pokoju na świecie, narzędziem równouprawnienia, tolerancji i wyrozumiałości.

Taniec uczy nas wyczucia, świadomości i zwracania uwagi na daną chwilę. Taniec manifestuje, że jesteśmy żywi. Taniec to transformacja. Znajduje duszę, nadaje ciału duchowy wymiar.

Taniec pozwala nam czuć samych siebie, wzlatywać nad poziomy, wyjść jeszcze dalej, być innym ciałem.Tańcząc uczestniczymy w wibracji wszechświata. – Sasha Waltz.